همه چیز درباره  واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

واژینیت تریکومونایی عبارت است از عفونت یا التهاب مهبل به وسیله انگلی که در قسمت تحتانی دستگاه تناسلی ـ ادراری مردان و زنان زندگی می کند. بین افراد بی بندوبار بسیار مسری است . در زنان مهبل ، مجرای ادرار و مثانه و در مردان غده پروستات و مجرای ادرار را درگیر می کند.

علائم واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

ترشح متعفن و کف آلود از مهبل که چند روز پس از یک دوره قاعدگی شایع تر است . خارش و درد مهبل قرمزی لب های مهبل و مهبل ادرار کردن همراه با درد در صورتی که ادرار به بافت ملتهب بخورد. شدت ناراحتی بین زنان مختلف و از زمانی تا زمانی دیگر در یک زن کاملاً فرق می کند. مردان دچار عفونت علامتی ندارند.

عواقب واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

معمولاً با درمان قابل علاج است .

عوامل واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

بی بندوباری جنسی

عوارض واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

عفونت های باکتریایی ثانویه

دارو واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

معمولاً پزشک برای شما مترونیدازول تجویز می کند. از دستورالعمل ها به دقت پیروی کنید. در زمان مصرف مترونیدازول ، سرکه مصرف نکنید. همچنین در صورتی که دچار سوءمصرف الکل هستید آن را نیز ترک کنید. الکل یا سرکه و مترونیدازول با تقابل عمل ، یک واکنش شدید همراه با تهوع ، استفراغ ، تعریق ، ضعف و سایر علایم ایجاد می کند.

علل واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

عفونت ناشی از یک انگل بسیار کوچک به نام تریکوموناس واژینالیس . این انگل در حین مقاربت جنسی از فردی به فرد دیگر سرایت می کند. ممکن است بدون ایجاد علامتی سال ها در میزبان خود زندگی کند. سپس در اثر تغییر مقاومت ، ناگهان و به سرعت تکثیر کرده و علایم زجرآوری ایجاد می کند. از آنجا که در هر دو جنس مذکر و مؤنث رشد می کند، هر دو نفر باید درمان را دریافت کنند.

فعالیت واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

از فعالیت بیش از حد، گرما و تعریق بیش از حد بپرهیزید. تا زمانی که خوب شوید، روابط جنسی را به تأخیر بیندازید. حدود 10 روز برای بهبودی زمان بدهید.

اصول کلی درمان واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

آزمون های تشخیصی می توانند شامل بررسی های آزمایشگاهی ترشحات مهبل ، پاپ اسمیر و معاینه فیزیکی باشند. مگر در صورت تجویز، از دوش مهبل استفاده نکنید. از زیرشلواری های نخی یا جوراب شلواری دارای فاق نخی استفاده کنید. به جای وان حمام از دوش استفاده کنید. اگر ادرار کردن باعث سوزش می شود، از طریق یک دستگاه لوله ای مثل رول کاغذ توالت یا فنجان پلاستیکی بدون ته ادرار کنید یا در هنگام ادرار کردن ، یک فنجان آب گرم روی ناحیه تناسلی بریزید. با لباس مرطوب به ویژه حوله حمام مرطوب ننشینید.

پیشگیری از واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

در طول مقاربت جنسی از کاندوم های لاستیکی استفاده کنید.

رژیم غذایی واژینیت تریکومونایی (تریکومونیاز)

به جز موارد مربوط به الکل و سرکه (به داروها مراجعه کنید) دستورالعمل خاصی برای رژیم غذایی ندارد.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها