همه چیز درباره  عرق سوز (میلیاریا روبرا)

عرق سوز (میلیاریا روبرا)

عرق سوز (میلیاریا روبرا) یک اختلال پوستی با مشخصه بثور (ضایعات پوستی ) خارش دار غیر التهابی ناشی از انسداد مجاری غدد عرق . این اختلال در همه سنین دیده می شود ولی در شیرخواران شایع تر است .

علائم عرق سوز (میلیاریا روبرا)

بروز وزیکول ها (تاول های پوستی کوچک پر از مایع که ممکن است در عرض چند ساعت ظاهر شده و ناپدید گردند) به صورت گروهی یا بثورات قرمز بدون وزیکول در مناطقی از بدن که زیاد عرق می کند.

عواقب عرق سوز (میلیاریا روبرا)

معمولاً با درمان قابل علاج است ولی عود آن شایع است .

عوامل عرق سوز (میلیاریا روبرا)

چاقی آب و هوای گرم و مرطوب عوامل ژنتیک ، نظیر پوست لطیف و حساس استفاده از زیرپوش های دارای جنس پلاستیکی

عوارض عرق سوز (میلیاریا روبرا)

عفونت پوستی ثانویه

دارو عرق سوز (میلیاریا روبرا)

به کار بردن کرم های استروییدی بدون نسخه 2 یا 3 بار در روز (بسته به توصیه پزشک ) سودمند است . آنتی بیوتیک خوراکی در صورت وجود عفونت باکتریایی ثانویه ممکن است تجویز گردد.

علل عرق سوز (میلیاریا روبرا)

انسداد مجاری غدد عرق به دلایل ناشناخته

فعالیت عرق سوز (میلیاریا روبرا)

در آب و هوای گرم و مرطوب یا تا بهبود عارضه پوستی فعالیت خود را کاهش دهید.

اصول کلی درمان عرق سوز (میلیاریا روبرا)

دوش سرد گرفتن یا حمام وان به طور مکرر کمک کننده است . - از پمادها یا کرم های نرم کننده پوست 7-6 بار در روز استفاده کنید. - از کمپرس آب سرد برای تسکین خارش و تسریع سیر بهبود استفاده کنید. - پوست را به آهستگی خشک کرده و پس از کمپرس آب سرد و تا زمان کمپرس بعدی (برای خشک ماندن پوست) آرد ذرت یا پودر بچه بر روی پوست بپاشید. - از جوراب های نخی و کفش های با جنس چرم خالص به جای کفش های با جنس مواد مصنوعی استفاده کنید. - تا حد ممکن پوست ناحیه مبتلا را باز و در معرض هوا قرار دهید. - از لباس های چسبناک یا تنگ استفاده نکنید. - به محض خیس شدن پوشک شیرخوار آن را عوض کنید. - اگر سابقه عرق سوز دارید، از آفتاب سوختگی خود را حفظ کنید زیرا واکنش التهابی بدن نسبت به آفتاب سوختگی ممکن است شعله ور کننده حمله جدید عرق سوز باشد. - از محیط های سرد و خشک دوری کنید.

پیشگیری از عرق سوز (میلیاریا روبرا)

دوری از عوامل خطر فوق الذکر

رژیم غذایی عرق سوز (میلیاریا روبرا)

رژیم غذایی خاصی نیاز نیست .

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها