همه چیز درباره  در آستانه غرق شدگی‌

در آستانه غرق شدگی‌

در آستانه غرق شدگی عبارت است از اثرات فوری مشاهده شده پس از به زیر آب فرو رفتن به مدت طولانی .

علائم در آستانه غرق شدگی‌

گیجی یا عدم هوشیاری کم بودن یا نبود تنفس یا ضربان قلب رنگ پریدگی طوری که فرد به رنگ سفید مایل به آبی در می آید.

عواقب در آستانه غرق شدگی‌

بستگی به مدت زمانی که فرد زیر آب بوده است دارد. اگر فرد زود نجات یابد و تحت درمان قرار گیرد، امکان بهبود کامل وجود دارد. توجه داشته باشید که به دلیل فعال شدن بعضی از مکانیسم های خاص بدن در آب یخ ، امکان بهبود کامل پس از به زیر آب رفتن طولانی مدت در این گونه آب ها وجود دارد.

عوامل در آستانه غرق شدگی‌

نوشیدن الکل به مقدار زیاد و همزمان شنا کردن یا انجام ورزش های آبی بروز حادثه ، خصوصاً ضربه به سر، به هنگام شنا کردن نبود امکانات حفاظتی در استخر یا عدم نظارت دقیق بر شنا کردن بچه ها افکار خودکشی در فرد

عوارض در آستانه غرق شدگی‌

ورم ریه (تجمع مایعات بدن در ریه ) آسیب دایمی به مغز اختلالات و بی نظمی های قلب ، از جمله ایست قلبی و مرگ عفونت ریه ترس از آب پس از نجات یافتن

دارو در آستانه غرق شدگی‌

اکسیژن داروهای کورتیزونی برای پیشگیری یا درمان التهاب ریه آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت ریه داروهای گشاد کننده نایژه ها برای اینکه اکسیژن بتواند به ریه ها برسد.

علل در آستانه غرق شدگی‌

به زیر آب فرو رفتن مشکلات زیر را به همراه دارد: اسپاسم حنجره . پس از نجات بیمار، این اسپاسم جلوی رسیدن اکسیژن به ریه ها را می گیرد. رفتن آب به درون ریه ها، که باعث تغییرات خطرناکی در گردش خون می شود.

فعالیت در آستانه غرق شدگی‌

استراحت کامل در رختخواب برای حداقل 24 ساعت اول پس از حادثه

اصول کلی درمان در آستانه غرق شدگی‌

اگر قربانی هوشیار نباشد و نفس نکشد، با فریاد کمک بخواهید. خودتان قربانی را ترک نکنید. - بلافاصله تنفس دهان به دهان را آغاز کنید. - اگر ضربان قلب وجود نداشته باشد، ماساژ قلب بدهید. - از یکی از کسانی که برای کمک فرا خوانده اید بخواهید که با اورژانس تماس بگیرد. - تا زمانی که آمبولانس نرسیده است به عملیات احیاء ادامه دهید. - فردی که در آستانه غرق شدگی بوده است را باید سریعاً به نزدیکترین بیمارستان انتقال و تحت مراقبت های ویژه قرار داد، حتی اگر هوشیاری خود را باز یافته باشد. توجه داشته باشید که امکان دارد تا 48-24 ساعت پس از حادثه ، بیمار به علت اختلالات ریتم قلب دچار عوارض شود یا فوت کند. - به هنگام بهبودی نزد وی بمانید تا به وی اطمینان خاطر دهید. فردی که در آستانه غرق شدن قرار داشته شرایط ناگواری را تجربه کرده است .

پیشگیری از در آستانه غرق شدگی‌

احیای قلبی ـ ریوی (CPR) را فرا بگیرید. همه اعضای خانواده ، حتی شیرخواران ، را تشویق کنید تا شنا یاد بگیرند. اطراف استخر را نرده ایمنی بکشید. هیچگاه تنها شنا نکنید.

رژیم غذایی در آستانه غرق شدگی‌

تزریق مواد غذایی وریدی ، در صورتی که قربانی به هنگام بستری شدن در بیمارستان هوشیار نباشد. پس از بهبود، رژیم خاصی مورد نیاز نیست .

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها