همه چیز درباره  وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

وولووواژینیت قبل از بلوغ عبارت است از عفونت یا التهاب مهبل قبل از رسیدن به سن بلوغ . نوزادان و کودکان دختر را مبتلا می کند.

علائم وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

قرمزی ، درد و خارش اطراف ناحیه تناسلی ترشح از مهبل که ممکن است با یا بدون بو باشد. درد در هنگام ادرار کردن خونریزی از ناحیه مبتلا (گاهی )

عواقب وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

با درمان معمولاً ظرف 10 روز قابل علاج است .

عوامل وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

دیابت شیرین کم حمام کردن یا شرایط زندگی غیر بهداشتی فارنژیت یا سایر عفونت های همزمان

عوارض وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

چسبندگی ها (بافت فیبروز داخل بدن که به طور طبیعی بخش های غیر متصل را به هم وصل می کند)؛ معمولاً بافت جوشگاهی هستند که پس از التهاب تشکیل می گردند.

دارو وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

داروهای مناسب برای عفونت شامل آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد قارچ یا ضدانگل پمادهای موضعی برای تسکین درد و خارش

علل وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

عفونت های حاصل از باکتری ها، انگل ها (از جمله کرم ها)، قارچ های مخمری شکل یا ویروس ها آلرژی به لباس های صناعی ، صابون یا سایر اشیاء در تماس با ناحیه تناسلی خراشیدگی ، ساییدگی یا آسیب ناحیه تناسلی در اثر گذاشتن اجسام خارجی در مهبل به وسیله کودک یا یک همبازی آسیب ناحیه تناسلی در اثر سوءاستفاده جنسی تحریک ناشی از مواردی چون خوش بوکننده حمام یا مواد افزودنی حمام

فعالیت وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

محدودیتی وجود ندارد.

اصول کلی درمان وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

آزمون های تشخیصی می توانند شامل بررسی های آزمایشگاهی خون و کشت ترشح مهبل و معاینه مهبل باشند. برداشتن هرگونه شی ء خارجی موجود در مهبل قطع منبع تحریک یا آلرژی مثل صابون یا خوشبوکننده حمام اگر ادرار کردن باعث سوزش می شود، کودک می تواند موقع حمام کردن ، ادرار کند یا از طریق یک رول کاغذ توالت یا فنجان پلاستیکی بدون ته ادرار کند یا هنگام ادرار کردن روی ناحیه تناسلی آب گرم بریزید. این امر مانع می شود که ادرار پوست را بسوزاند.

پیشگیری از وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

به کودک یاد بدهید پس از اجابت مزاج از مهبل تا مقعد خود را پاک کند. نگذارید کودک با لباس مرطوب به ویژه حوله حمام مرطوب بنشیند. اجازه ندهید کودک از کاغذ توالت رنگی یا معطر، صابون بودار یا خوش بوکننده حمام استفاده کند. زیر شلوارهای نخی یا زیرشلوارهای نایلونی با فاق نخی در اختیار کودک قرار دهید. به کودک یاد بدهید در مقابل هرگونه تلاش برای تماس جنسی از سوی فرد بزرگتر مقاومت کند و آن را به شما خبر دهد.

رژیم غذایی وولووواژینیت قبل از بلوغ‌

رژیم غذای خاصی ندارد.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها