خواص دارویی شربت انجیر

شربت انجیر

انجیر خوراکی، انجیر، شال انجیر (نام علمی: Ficus carica) سرده انجیر دارای ۶۰۰ گونه می‌باشد که اغلب انواع آن وحشی یا زینتی هستند مانند درخت معروف به درخت کاتوچو (فیکوس الاستیکا) که هم زینتی است و هم صنعتی. فیکوس بنگالنسیس و فیکوس رلیگیوزا انواع زینتی این گیاه می‌باشند که در تزئینات و به عنوان گیاه آپارتمانی مصرف زیاد دارند. انواعی که در باغبانی از نظر مصرف میوه آن مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از فیکوس کاریکا، فیکوس پالماتا و فیکوس پودوکاریکا. فیکوس کاریکا همان انجیر معمولی است که به عنوان میوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ولی فیکوس پالماتا و فیکوس پودوکاریکا بیشتر برای تلقیح انواع انجیر خوراکی کاشته می‌شوند.

فواید شربت انجیر

یکی از نوشیدنی های سنتی و با ارزش یادگار نیاکان ما که رفته رفته سر به فراموشی می نهد آب انجیر خشک می باشد که با وجود هزاران خاصیت این نوشیدنی ها از یاد رفته و به جای آن انواع و اقسام نوشابه های رنگی با اسامی گول زننده برای فرزندانمان به بازار می آید که جز ویرانی هیچ چیزی به بار نمی آورد. از جمله خواص انجیر خشک می توان به دارابودن مقدار زیاد آهن اشاره کرد.انجیر خشک درمان کننده نفخ و باد معده و روده است.در درمان یبوست کاربرد دارد.پنج برابر انجیر تازه انرژی دارد.شیره ایی که از آب آن حاصل می شود برای درمان افسردگی و اعصاب مفید و هزاران هزار خاصیت دیگر که واقعا حیف است سنت را از بین ببریم کافیست مقداری انجیر خشک را شسته و با کمی آب ولرم شب تا صبح خیس کنید.

خواص شربت انجیر

بر اساس تحقیقات انجام شده، برگهای درخت انجیر بدلیل داشتن خصوصیات مدر بودن، تسکین دهندگی و دافع کرم روده مورد استفاده قرار گرفته و دم کرده برگ درخت انجیر مسکن بوده و برای معالجه سرفه تجویز شده‌است. میوه انجیر برای نرم کردن سینه و روده و دارای خاصیت ویژه‌ای می‌باشد. انجیر تازه منبع غنی بتاکاروتن و ویتامین ث است که در جلوگیری از ابتلا به سرطان کاربرد دارند. جوشانده انجیر در التهاب دستگاه تنفسی و غرغره کردن آن برای گلو درد و سرماخوردگی مفید بوده و عفونت‌های لثه را نیز درمان می‌کند. خوردن انجیر تازه و خشک سبب لینت مزاج شده و یبوست مزمن را درمان می‌کند و در طب جدید شربتی از آن برای رفع بیماریهای یبوست کودکان تهیه شده‌است.

پایین مطالب(کانال تلگرام)