اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

دکتر جعفر غفارزاده
سلام، در مورد انگور فرنگی خاردار سوالی دارید؟
انگور فرنگی خاردار

انگور فرنگی خاردار

در اصطلاح مازندران به آن گالش انگور می‌گویند. که درختچه‌ای است خاردار ارتفاع آن کمتر از 2 متر است برگهای آن قلبی و نوک تیز می‌باشد. گلهای آن سبز یا متمایل به ارغوانی است. میوه به اندازة نخود به رنگ سبز مغز پسته‌ای می‌باشد.

فواید انگور فرنگی خاردار

1. طبع آن سرد است.
2. به خاطر لعابی که دارد ملین می‌باشد.
3. مدر است.
4. در خوردن آن افراط نشود که مضر است.
5. انگور فرنگی خاردار سرشار از ویتامین C ، B ، A و آهن و املاح معدنی است.
6. غوره انگور فرنگی بسیار ترش است.
7. خوردن انگور فرنگی نشاط آور است.
8. انگور فرنگی خاردار ضد اختناق کبد است و از جمع شدن خون در جگر جلوگیری می‌کند.
9. کسانی که مبتلا به بیماری رماتیسم هستند از انگور فرنگی استفاده کنند.
10. برای نقرس مفید است 10 صبح و 5 عصر میل شود.
11. مفید جهت امراض جلدی می‌باشد.
12. برای آب آوردن انساج مفید است.
13. کسانی که سنگ کلیه دارند انگور فرنگی بخورند و 5 گرم برگ آن را در یک لیتر آب جوش دم کرده سپس هر 3 ساعت یک لیوان میل کنند.
14. برای دفع اسید اوریک از دم کردة برگ درخت آن به مدت هفت روز استفاده کنند. (5 گرم در 100 گرم آب دم کرده و ناشتا بنوشند).
15. برای سوختگی‌های سطحی و سرمازدگی له کردة انگور را به صورت ضماد روی زخم‌ها بگذارید.
دم کردة برگ‌های آن قبل از غذا یک فنجان به مدت 14 روز میل شود لاغرکننده می‌باشد.

مطمئنید با مصرف انگور فرنگی خاردار مشکلتون درمان میشه؟

سلام ،پزشک تستر پزشک عمومی هستم،
میتوانید همین الان سوالتونو بصورت چت یا تلفنی از من بپرسید و با هم گفتگو کنیم .

شروع گفتگو با من
پزشک تستر

مضرات استفاه از انگور فرنگی خاردار

طریقه مصرف انگور فرنگی خاردار

ترکیبات انگور فرنگی خاردار

کاربران این گیاهان را بیشتر دیده اند
دمنوش پونه کوهی و آویشن

دمنوش پونه کوهی و آویشن

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام‌های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می‌شود. پونه کوهی گیاهی است که بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند و برگ‌ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ‌تر است. اما هرچه به‌طرف رأس گیاه می‌رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی‌آید. حاشیه برگ‌ها صاف یا کنگره‌ای است. گلها به ‌طول ۴ ـ ۷ میلی‌متر به‌رنگ صورتی یا سرخ به شکل‌خوشة افشان روی شاخه‌ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام ‌قسمت‌های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

دمنوش دارچین و زنجبیل

دم‌نوش زنجبیل نوشیدنی گرمِ تند
زنجـبیل یا زنجفیل یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

دمنوش برگ درخت به

دمنوش برگ درخت به

به درخت کوچکی است که پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده ، برگهای آن پوشیده از کرک و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است .

دم آلبالو

دم آلبالو

دم آلبالو عبارت از دم میوه هائی است که باریک و کشیده و بصورت دو شاخه ، برنگ قهوه ای روشن دیده میشود . این قطعات متعلق به در خت آلبا لو با نام علمی:Cerasus vulgaris Mill. ازتیره گلسرخ است (Rosaceae) است . آلبالو درختی است زیبا که در اغلب نقاط ایران کشت می گردد . گلهای سفید و زببای آن قبل از باز شدن برگها روی درخت ظاهر میگردد و ظاهری بسیار زیبا در بهار ایجاد می نماید .
میوه های کاملا مدور و قرمز رنگ، برگهای دندانه دار و سا قه های قرمز رنگ که پوسته پوسته می گردد از مشخصات ابن درخت است .

جو قاسم

جو قاسم

Neted Saffron غده های کروی , پوشیده از شبکه ای فیبری به رنگ قهوه ای روشن بدون بو با طعم تند است که از غده های زیرزمینی گیاه جو قاسم با نام علمی:‍Crocus Haussknechtii Boiss.از تیره زنبق (Iridaceae ) بدست می آید که نوعی زعفران صحرایی بومی ایران است .9 تا 14 برگ کشیده و باریک آن درزمستان و بهار ظاهر میگردند . گلهای آن از سفید تا آبی پررنگ مشاهده می گردد و وجود خامه منقسم به سه شاخه قرمز و روشن علامت مشخصه است .