خواص دارویی روغن تخم کتان

روغن تخم کتان

حقنه آن با روغن گل جهت درد و جراحت رودهها
طلای آن جهت وجع فواد و قوبا و جراحت و و تسکین درد آن 
آشامیدن آن و جوشانیده آن جهت رفع قولنج انسان و دواب و به دستور تدهین بدان مضعف باصره و
باه، مصلح آن سکنجبین است.

فواید روغن تخم کتان

آلفا لینولنیک اسید، گلیکوزیدهای سیالوژنیک اسید، لیگنان، مشتقات اسید گلوتامیک، اسیذهای چرب غیراشباع، فیبرهای محلول موسیلاژ، مونوگلیسریدها و تری گلیسریدها، استرول ها 
 

نکته ها روغن تخم کتان

 دانه کتان به صورت له شده، خرد شده یا پودر آن باید به صورت تازه مصرف شود و نباید بیش از 24 ساعت نگهداری شود زیرا خرد کردن دانه ها باعث تسهیل هیدرولیز گلیکوزیدهای سیانوژنیک و افزایش تولید ترکیبات سمی سیانید می شود.

خواص روغن تخم کتان

دانه کتان فیبری حجیم شونده است و با ایجاد توده حرکات پریستالتیک روده را تحریک و اثرات ملینی اعمال می کند. دانه کتان با مهار تجمع پلاکتی و کاهش سطح کلسترول سرم خطر بروز تصلب شرایین را کاهش می دهد. دانه کتان فعالیت کاهندگی قند خون داشته می تواند سطوح انسولین را در زنان یائسه کاهش دهد. نشان داده شده ترکیب آلفا لینولنیک اسید موجود در آن رشد توده های تثبیت شده را کاهش داده و دارای اثرات ضدالتهابی است. روغن دانه از بهترین منابع آلفا لینولنیک اسید است که سطح سرمی اسیدهای چرب غیراشباع را افزایش می دهد. روغن دانه سطح تری گلیسرید سرم را کاهش و الاستیسیته عروق سیستمیک را افزایش، در مقابل حرکات ایسکمیک قلبی و انواع سکته محافظت ایجاد می کند. همچنین تجمع پلاکتی را کاهش می دهد. دانه کتان برای درمان هایپرلیپیدمی، پیشگیری از بروز سرطان سینه، یبوست، علائم یائسگی، انواع دیابت و فشارخون توصیه می شود. 

طبیعت روغن تخم کتان

گرم و تر است.

طرز استفاده روغن تخم کتان

دانه های کوبیده شده که فقط کوتیکول و اپیدرم موسیلاژ دانه ها آسیب دیده اند به صورت خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد. دانه ها باید قبل از مصرف خیس خورده و همراه مایعات کافی مصرف شوند. دانه های کامل یا کوبیده شده یک قاشق غذاخوری در 150 میلی لیتر مایع، دو بار در روز

مصرف در بارداری و شیردهی:
باید در دوران بارداری مصرف آن با احتیاط و زیرنظر پزشک باشد و در دوران شیردهی مصرف آن در دوز ذکر شده ایمن (دارای حداقل خطر احتمالی مصرف) عنوان شده است.
 

پایین مطالب(کانال تلگرام)

مرتبط ها