خواص دارویی  آلوئه ورا

آلوئه ورا

عرق آلوئه ورا و شربت عرق گیاه آلوئه ورا بسیار خوشمزه و با خاصیت است که تمامی فواید و خواص گیاه آلوئه ورا دارا می باشد فواید عمومی عرق گیاه آلوئه ورا متنوع است عرق این گیاه می تواند فواید داخلی و خارجی بسیار زیادی برای شخص مصرف کننده داشته باشد.

 

فواید آلوئه ورا

تنظیم قند خون (کنترل دیابت)  – تنظیم چربی خون(پایین آورنده چربی خون) – تقویت کننده سیستم ایمنی بدن- تصفیه کننده خون –  درمان کمبود خون 
 تسهیل کننده دفع  مدفوع ( قابل توجه افرادی که مبتلا به بواسیرهستند ) – معالجه یبوست و تمیز کننده روده ها 
 تقویت کننده اعصاب (ْضد استرس و آرام بخش) – موثر در درمان بیماری صرع – درمان سر درد  میگرنی و موثر در درمان ام اس و آلزایمر 
 تقویت کننده قوای جسمی و جنسی - تقویت کننده معده – درمان رفلاکس ( ضد اسید‌ معده )- معالجه زخم معده و اثنی عشر –  معالجه سوزش معده – معالجه گوارش و هضم غذا – ضد التهاب معده و روده ها -سوء هاضمه و اختلالات روده‌ای،– معالجه عفونتهای میکروبی مجاری معده ای- روده ای – معالجه اسهال خونی 
 موثر در درمان بیماری کبد –  موثر در سلامتی کبد 
 کنترل رشد ویروس ایدز-  ضد باکترى – ضد میکروب – ضد فعالیت سرطانى در بدن- موثر درسلامتی قلب 
 جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه – کوچک کننده سنگ کلیه 
 ترمیم کننده زخمهای درونی و بیرونی بدن 
 درمان آرتریت، آسم (پاک سازی ریه)، بهبود سرماخوردگی ، سندرم خستگی مزمن و رژیم لاغری بدون عوارض با برنامه غذا گیاهی و …….. 

ترکیبات آلوئه ورا

۱-قالب های ساختاری بدن: آمینواسیدها، اجزا و قالب های ساختار بدن ما هستند. هشت آمینو اسید ضروری وجود دارد که در بدن ما ساخته نمی شود. نوشیدن مداوم و منظم آلوئه ورا به شما اجازه می دهد به واسطه تأمین طبیعی آمینو اسید های ضروری بدن، سلامتی خود را حفظ کنید. آلوئه ورا تنها گیاهی است که آمینو اسید های مشابه و ضروری بدن را می سازد. 
 ۲-ضدالتهاب و عصبانیت: عرق آلوئه ورا دارای ۱۲ ماده اصلی است و بررسی ها نشان داده که بدون هیچ عارضه ای از عصبانیت و التهاب جلوگیری می کند و همچنین آلوئه ورا سبب تحرک ماهیچه ها و صحت کارکرد مفاصل می شود. 
 ۳- ویتامین های موجود در آلوئه ورا: عرق آلوئه ورا شامل ویتامین هایA، B1، B2، B6، B12، C، E اسید فولیک و نیاسین است. بدن انسان به سادگی نمی تواند بعضی از این ویتامین ها را ذخیره کند، بنابراین نیاز داریم که در رژیم غذایی خود همواره این ویتامین ها را به طور مکمل بگنجانیم. 
 ۴-میزان مواد معدنی: بعضی از مواد معدنی در آلوئه ورا یافت شده است که شامل کلسیم، سدیم، آهن، پتاسیم، کلر، منگنز، مس و روی است. نوشیدن عرق آلوئه ورا یک راه طبیعی و سالم برای تأمین نیازمندی های بدن است. 
 ۵- بهداشت و سلامت دندان : الوئه ورا با وجود موادی که در خود دارد بی نهایت برای سلامت دهان و لثه مفید است. دندانپزشکان بر اثرات آلوئه ورا بر دهان و لثه و استفاده از آن بسیار توصیه می کنند. 

پایین مطالب(کانال تلگرام)

مرتبط ها