علل دردهای مفصلی و تشخیص و درمان دردهای مفصلی

علل دردهای مفصلی و تشخیص و درمان دردهای مفصلی

4 ماه قبل خواندن 1 دقیقه

علایم دردهای مفصلی

دردهای مفصلی ممکن است همراه با علائمی در سایر قسمتهای بدن باشند که این علائم شامل تغییرات پوستی و ناخنی، اختلالات بینایی، علائم گوارشی و ادراری هستند. همچنین دردهای عضلانی اسکلتی همراه با لنگیدن، اختلال در راه رفتن و دویدن می تواند نشانه ای از دردهای مفصلی جدی باشد.

وی ادامه داد: خشکی مفصلی بویژه در صبح و طولانی تر از نیم ساعت ممکن است علامتی از روماتیسم مفصلی باشد. همچنین قرینه نبودن درد مفاصل یا اندام ها، تورم، قرمزی یا هرعلامت غیرطبیعی مفصلی دیگر می تواند بیماری جدی را به دنبال داشته باشد.

نشانه های بیماری جدی مفصلی

این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، درد مفصلی همراه با تب، کاهش وزن، بی اشتهایی، کندی رشد جسمانی و خستگی زودرس را عواملی دانست که نشانه های بیماری جدی مفصلی است و گفت: در صورت مشاهده هر کدام از موارد فوق، سریعتر به پزشک مراجعه نمایید تا علت درد مفصلی کودک مشخص شود.

دردهای مفصلی کودکان

این دردها علت های متعددی دارند که بعضی خوش خیم وگذرا بوده و بعضی به درمان جدی و طولانی مدت نیاز دارد. بیماری های روماتیسمی، عوامل عفونی و بدخیمی ها از این نوع هستند. تشخیص علت دردهای مفصلی با شرح حال و معاینه بالینی پزشک است. در صورت لزوم پزشک از بررسی های رادیولوژی و آزمایشگاهی برای تایید تشخیص یا پیگیری درمان استفاده می کند

درمان دردهای مفصلی

برای درمان دردهای مفصلی ابتدا باید تشخیص بیماری توسط پزشک معین شود و سپس براساس نوع بیماری، درمان مناسب تجویز شود که ممکن است شامل دارو، درمانهای فیزیکی مثل بریس، فیزیوتراپی، ورزش….و ندرتا جراحی باشد.

اغلب بیماریهای مفصلی، مزمن بوده و نیاز به درمانهای طولانی مدت و مشارکت فعال بیمار دارند.

 

0 نفر این مطلب را پسندیده اند
مجوز ها و تاییدیه ها